מעלין בקודש
רשת חינוך חבד

טיפ יומי להורים כ"א אדר

הורים יקרים,?

אנחנו כבר כמה ימים בשגרת חירום, וכחלק מזה, גם בהום סקולינג. כולם התגייסו לעזור, הנהלת הרשת, צוות בית הספר, בת מלך ועוד מתעניינים בילדים בשיחת טלפון, הודעה, אימייל ועוד שולחים משימות לימודיות, הוראות להתקדמות במקצועות השונים, מבצעים לימות השגרה, חת"ת מונגש, קבוצת בת מלך וירטואלית עם הצעות ומבצעים וסרטונים מהמורה של חוג מחול ועוד ועוד…

מוצפים? מרגישים במירוץ אחרי המשימות? מתבלבלים בין הכיתות והילדים?

אז בואו נקח נשימה עמוקה!

כולם עם רצון טוב לעזור וזה מקסים. נקח את המושכות לידיים ונחליט מה טוב לילדים ולמשפחה שלנו!

בהתאם לסדר היום שלנו בבית, בזמנים שהחלטנו שאותם מקדישים ללימוד, נפתח את קבוצות הווצאפ הכיתתיות, האתר ואת דפי המשימה שהמורה שלחה, ביחד עם התלמיד/ה נבחר מה מתאים לנו ואת זה נעשה. לא מצפים מאתנו להספיק הכל! לפי הזמן והיכולת נבחר משימה או שתיים שמתאימות לנו. ואם לא הספקנו? גם בסדר! החלטנו שמתאים לנו היום לעשות פיקניק בגינה אין בעיה! ניקינו היום לפסח? מצויין!
הכי חשוב זה הרוגע והזרימה. זו גם מטרת המורים שלנו. המורה תשמח מאוד לדעת שהילדים שלנו רגועים ושמחים, הרבה יותר מכמה דפי עבודה הם הספיקו.

יועצות רשת חינוך חבד

⭐ הכניסו את 'זמן המסך' בסדר יום שלכם וודאו שהוא לא כולל יותר משעתיים ביום (מינון מוגבר בזמנים אלו..).

⭐ פצלו את זמני המסך. בוקר, צהריים וערב.

⭐ נסו להפוך את זמן המסך לכמה שיותר אקטיבי! לדוגמא, משחק מחשב שבו יש תורות או ששניים משחקים יחד. צפייה משפחתית בסרט כך שמתנהלת שיחה תוך כדי או שצוחקים יחד. למידה מהמחשב כמו צפיה במצגת ששלח המורה.

⭐ 'מסכים' כוללים מחשב, אייפד, טלפון וכל מכשיר דיגיטלי אחר.

⭐ השתמשו בשיחת וידאו של ווצאפ כדי ל'היפגש' עם חברות, משפחה וכו נחמי פרידמן, יועצת בית ספר חב"ד אשדוד

נחמי פרידמן
יועצת חינוכית בית ספר חבד אשדוד

.

? כלי מעשי – מאת יסכה אליצור מפתחת תוכן חינוכי: בביתנו, אמנם כעת יש מחשב בכל יום (שזה לא שגרתי…) אבל המחשב הוא אחרי שעושים הרבה דברים חשובים אחרים, ושעת הסיום נאכפת בצורה ברורה על ידי לו"ז כתוב מי מתחיל באיזה שעה ומי מסיים באיזה שעה… את הלו"ז אפשר להחיל ע"י כרטיס התחלה וסיום שכל ילד מקבל מההורה, כרטיס נחמד בגודל רב קו, או בטבלה שתלויה במקום בולט.