מעלין בקודש
רשת חינוך חבד

טיפ יומי להורים י"ט אדר

הורים יקרים,
בימים אלו אנו נמצאים במציאות לא מוכרת בהקשר להתפשטות הקורונה. אירוע זה מעורר מגוון רגשות. גם הילדים חווים זאת, במיוחד שהם מוצפים במידע שלא מותאם ומתווך לגילם. להלן כמה דגשים חשובים:

  1. שבו עם הילדים בנחת ודברו איתם בצורה גלויה ופתוחה בהתאם לגילם. הקשיבו למידע שיש להם, הוסיפו או תקנו במידת הצורך. דברו על המצב כעת ולא על מה שעלול להיות. שתפו את הילדים, הם קולטים גם מסרים לא מילוליים.
    זכרו, ידע (מותאם גיל) הוא כוח!
  2. להגביל חשיפה לתקשורת ולרשתות החברתיות. גם אתם ההורים, קבלו רק את העדכונים החשובים. העיסוק התמידי בכך, מעצים את החרדה.
  3. לשמר שיגרה ככל שניתן!!!
    עשו זאת כחוויה, ארגנו אסיפה משפחתית בה תחליטו יחד על סדר יום לאורך השבוע הקרוב. הכניסו את הדברים החשובים לכם וצרו חלונות פנאי בהם הילדים יחליטו מה לעשות. צרו תפקידים לכל אחד מהילדים, זה נותן משמעות ומחזק את הבטחון העצמי של הילד.

הזמן שיעבור עלינו יהיה מהנה ולפעמים פחות, נעבור אותו יחד בעזרת ה! נשתף ברעיונות וננצל הזדמנויות!

נחמי פרידמן
יועצת חינוכית בית ספר חבד אשדוד

.

כלי מעשי לסעיף 3 ? – באסיפה המשפחתית הציעו לילדים שזמן השהות בבית יהיה כמו צימר משפחתי – כך שלכל אחד יהיה תפקיד שישמר את החויה החיובית, למשל החדרנית דואגת לחדרים נעימים ונקיים, השף עוזר לאימא לארגן ארוחה מיוחדת, והגדולים מנהלי פעילות מגבשת. התפקידים יכולים להתחלף מידי יום/שבוע.


יסכה אליצור – מפתחת תוכן חינוכי